bramy składane producent teleskopowe

Bramy przemysłowe przesuwne, teleskopowe, składane powinny być wyposażone w listwy bezpieczeństwa, które niwelują ryzyko zgniecenia. Czym są listwy bezpieczeństwa? Poznaj najwyższym poziom bezpieczeństwa bram.

Listwy bezpieczeństwa do bramy

Zadaniem listwy bezpieczeństwa jest wykrycie przeszkody. Czujniki listew automatycznie wyczuwają osobę znajdującą się w świetle bramy, bądź na drodze jej zamykania i automatycznie zatrzymują bramę, dzięki czemu ryzyko zgniecenia lub zagnieżdżenia w bramie jest całkowicie wyeliminowane.

Bezpieczne bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe B&K wyposażone są w zestaw listew bezpieczeństwa, co wyróżnia je na rynku. Są to bezpieczne bramy przemysłowe przygotowane do spełnienia najwyższych wymogów bezpieczeństwa. Dział techniczny firmy opracował specjalny system, który wyznacza w Polsce nowy poziom bezpieczeństwa bram.

Jak działają listwy bezpieczeństwa?

Zadaniem listy bezpieczeństwa jest wykrycie ruchu lub przeszkody znajdującej się w świetle wjazdu bądź w otoczeniu zamykania bramy.  Bramy nie wyposażone w listwy nie reagują na przeszkodę, nie zatrzymują zamykania i otwierania bramy, co grozi zgnieceniem człowieka, zagnieżdżeniem, a nawet zmiażdżeniem. Nie stosowanie listew jest bardzo niebezpieczne. Brama z listwami automatycznie reaguje i natychmiast zatrzymuje bramę.

Instalacja listew bezpieczeństwa

Listwy bezpieczeństwa montowane są w kilku miejscach. Ich dobór instalacji jest zależny od rodzaju i typu bramy oraz jej wielkości. Jej metoda instalacji zapewnia ich niezawodność. Są one całkowicie odporne na warunki atmosferyczne i działają przy skrajnych temperaturach. Nie ma obaw o ich nie skuteczność. Sygnał wysyłany do jednostki sterującej bramą reaguje błyskawicznie.

Co gdy brama nie ma listew bezpieczeństwa?

Brama nie wyposażona w listwy bezpieczeństwa stwarza ogromne ryzyko zgniecenia. Znane są na świecie i także w Polsce przypadki śmiertelne spowodowane zgnieceniem przez bramę. Dlatego tak istotne jest odpowiednie wyposażenie bramy w listwy.  W Polsce wielu producentów chcąc obniżyć cenę stosuje klatki otaczające bramę, jednak jest to znikoma oszczędność i nadal nie wpływa na bezpieczeństwo bramy. U nas kupując bramę przemysłową masz pewność, że została ona wyposażona w listwy zapewniające pełne bezpieczeństwo bramy.

Skontakuj się z nami!

 

 

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *