Blkada drogowa

Zapory antyterrorystyczne inaczej określane jako blokady drogowe, to bariery blokujące ciężarówki przez atakiem wroga. W Polsce zapory i zabezpieczenia antyterrorystyczne drogowe nazywane są jako blokady antytarany. W zależności od zapotrzebowania, poziomu bezpieczeństwa, a także sposobu i możliwości montażu zapory drogowej wyróżnia się kilka rodzajów.

Jakie są poziomy bezpieczeństwa zapór antyterrorystycznych?

Do określania poziomu bezpieczeństwa zapór drogowych używa się amerykańskiego systemu poziomu bezpieczeństwa, są to K8, K12, K30. Najczęściej stosowane są zapory o poziomie K12, których zadaniem jest zablokowanie ciężarówki o wadze 7,5 tony pędzącej na zaporę z prędkością 80km/h. Zapora przyjmuje na siebie uderzenie i uniemożliwia wrogowi przedostać się na chroniony teren. Rzadko kiedy, ale zdarza się również zapotrzebowanie na poziomie K30, nasza firma produkuje takie zapory, przyjmują one uderzenie aut ważących do 30 ton.

mocna zapora antyterrorystyczna k30

TITAN o poziomie K30

 Jaki jest montaż zapory drogowej?

Zapory drogowe różnią się między sobą, ze względu na sposób montażu. B&K Security produkuje zapory antyterrorystyczne, które mogą być montowane na głębokim fundamencie, płytko pod powierzchnią, na powierzchni ziemi, a także w ofercie znajduje się blokada, która może być przesuwna. Poznaj typu zapór ze względu na montaż:

FLATBLOCK – płytki fundament

MOBILEBLOCK – na powierzchni ziemi

MONOBLOCK – głęboki fudament

POWERBEAM – głęboki fudament

PROTECTOR – głęboki fudament

SHIELD – płytki fundament

TITAN    – głęboki fudament

GUARD – płytki fundament lub na powierzchni ziemi

Zapory hydrauliczne i elektromechaniczne

Wyróżnia się jeszcze rodzaj blokady ze względy na system otwierania. Większość zapór drogowych produkowanych przez B&K to zapory hydrauliczne, jeden model GUARD jest zaporą elektromechaniczną.

Nietypowe zapotrzebowanie?

Producent zapór drogowych B&K ma 30 letnie doświadczenie w produkcji, automatyce i hydraulice, gama blokad jest nieustannie poszerzana, specjalizacją firmy jest produkcja zapory pod indywidualne zapotrzebowanie.

Jeśli szukasz zapory drogowej napisz do nas lub zadzwoń.

Skontakuj się z nami!

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *