Myśląc o bramach przesuwnych zapewne myślisz, że to jeden rodzaj, a okazuje się że bram przesuwnych jest wiele typów. Jakie to? Przedstawiamy rodzaje bram przesuwnych, które możesz znaleźć w naszej ofercie.

Jakie są bramy przesuwne? Poznaj rodzaje i modele

Wyróżnia się różne modele bram przemysłowych ze względu na miejsce przeznaczenia lub pełnioną funkcję, są to:

  • ♦ Standardowe bramy przemysłowe
  • ♦ Bramy antyterrorystyczne
  • ♦ Bramy na szynie
  • ♦ Bramy lotniskowe
  • ♦ Bramy teleskopowe
  • ♦ Bramy podwieszane
  • ♦ Bramy tradycyjne

Jakie są standardowe bramy przesuwne dla przemysłu?

Bramy przesuwne przemysłowe są bramami z przeciwwagą, są automatycznie napędzane silnikiem FAAC. Ze względu na szerokość proponujemy Państwu kilka typów, są to: SLIDER L, SLIDER XL, SLIDER XXL. Różnią się one między sobą szerokością światła wjazdu. Najmniejsza opcja, czyli SLIDER L osiąga szerokość wjazdu do 9 metrów, kolejny model SLIDER XL to brama produkowana na szerokość od 9 do 12 metrów, natomiast najdłuższa z naszych propozycji to SLIDER XL, długość tej bramy osiąga od 12,5 do 20 metrów.

Czym jest brama antyterrorystyczna?

Brama antyterrorystyczna pełni funkcję zapory drogowej, jej zadaniem jest zablokowanie ciężarówki z wysoką prędkością uderzającą w bramę. Z uwagi na duże zagrożenie ataku terrorystycznego, coraz więcej obiektów w Polsce wyposaża się w mocne bramy antyterrorystyczne, których zadaniem jest zablokowanie wjazdu. Mamy w ofercie dwie propozycje bram antyterrorystycznych, są to: SLIDER WIND RATED i FORTRESS. Bramy antyterrorystyczne spełniają wymogi zabezpieczeń na poziomie k12, czyli zablokują auto o wadze 7,5 tony pędzące z prędkością 80km/h.

Czy są bramy przesuwne na szynie?

Bramy przesuwne na szynie to rodzaj bram samonośnych, które poruszają się na szynie S10 zainstalowanej na betonowym fundamencie. W naszej ofercie są to TRACKER i TRACKER BULLETPROFF.

Czym jest brama lotniskowa?

Bramy lotniskowe to specjalnie projektowane bramy o bardzo dużej szerokości, które umożliwiają swobodny przejazd kilku samolotów jednocześnie, W zależności od potrzeb lotniska projekty bram wykonywane są indywidualnie. Długość najdłuższej bramy lotniskowej wyniosła 104 metry. Tego typu bramy są całkowicie zautomatyzowane. W naszej ofercie bramy lotniskowe znajdziesz pod nazwą JETGATE.

Czym są bramy teleskopowe przesuwne?

Bramy teleskopowe to rodzaj bram przesuwnych, które zbudowane są z kilku elementów zamykających się na mniejszej przestrzeni niż tradycyjna brama przesuwna. Jest to idealne rozwiązanie dla firm i innych obiektów, gdzie jest potrzeba zamontowania szerokiej bramy, jednak jest ograniczona ilość miejsca pozwalająca na otwarcie się bramy. Proponujemy dwa rodzaje bram teleskopowych: SLIDER TELESCOPIC oraz TRACKER TELESCOPIC.

Czym jest brama podwieszana?

Brama przesuwna podwieszana nazywana w naszej ofercie jako TOP DRIVEN to nietypowy rodzaj bramy, która przesuwa się po szynie zamontowanej u góry. Stosowana jest ona w miejscach, gdzie nie można wykonać betonowego fundamentu.

brama przesuwająca się na górnej szynie

Czym są bramy przesuwne tradycyjne?

Bramy przesuwne tradycyjne to propozycja dla klientów indywidualnych, Tego typu bramy mogą być wykończone zdobieniami, mogą mieć w skrzydle wykonane zdobienie, inicjał. Niektóre firmy życzą sobie, aby w bramie znajdowało się logo, dlatego wykonujemy również bramy z logo firmy.

Jeśli szukasz bram niezawodnych, napisz do nas.

Skontakuj się z nami!

 

 

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *